BIP
Aktualności
20.08.2019

W dniu 12.08.2019 r. w Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu Powietrznego uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Wojska Polskiego oraz 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

  Dzień Święta Wojska Polskiego to dla wszystkich związanych ze środowiskiem żołnierskim  szczególnie ważne Święto. W tym dniu, oddajemy cześć bohaterom, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę, a także wyrażamy podziękowania za poświęcenie i trud w służbie na rzecz ochrony niepodległości Polski.

 

   W dniu 12.08.2019 r. w Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwie Komponentu  Powietrznego żołnierze oraz pracownicy RON  uroczyście obchodzili Święto Wojska Polskiego oraz 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej.
    Dowódca uroczystości ppłk Mariusz PRANGA, na rozpoczęcie apelu  złożył meldunek Zastępcy Dowódcy COP-DKP gen. bryg. pil. Ireneuszowi STARZYŃSKIEMU o gotowości pododdziałów do Apelu.

 

 

     Święto Wojska Polskiego to również okazja do  podziękowań i gratulacji za dotychczasową służbę na rzecz Sił Zbrojnych RP, a także czas awansów na kolejny stopień wojskowy.

     W dowód uznania i wdzięczność przełożonych za wysiłek oraz profesjonalizm w służbie, żołnierze COP-DKP zostali wyróżnieni medalami, nagrodami rzeczowymi, listami gratulacyjnymi oraz pochwałami. Za duży wkład pracy, uzyskanie szczególnych osiągnięć i efektów pracy na rzecz COP-DKP Dowódca Centrum wyróżnił również wielu pracowników RON, których praca jest dopełnieniem naszej służby.

 

 

    W trakcie swojego przemówienia Zastępca Dowódcy nawiązał do chwalebnych kart naszej historii, stawiając za wzór czyny bohaterskich żołnierzy Marszałka Piłsudskiego - „To właśnie dzięki nim dziś możemy być dumni z polskiego żołnierza, z wielkiej tradycji naszej wojskowości” oraz złożył życzenia wszystkim żołnierzom i ich rodzinom dziękując za  „piękną służbę dla Ojczyzny, za wierną służbę dla naszego kraju oraz za zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Polakom”.
    Na zakończenie Apelu została odegrana Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego po której Dowódca Uroczystości złożył Zastępcy COP-DKP meldunek o zakończeniu uroczystości.

 

 

>>galeria<< 

tekst: mjr Joanna Motylińska
zdjęcia:st.chor.sztab. Jacek Dziub