BIP
Aktualności
28.06.2019

27 czerwca br. w Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego odbyło się uroczyste pożegnanie płk. Zbigniewa Ruszniaka, który z dniem 30 czerwca odchodzi do rezerwy.

27 czerwca br. w  Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego odbyło się uroczyste pożegnanie płk. Zbigniewa Ruszniaka, który z dniem 30 czerwca odchodzi do rezerwy.

 

 

 

  Dowódca COP-DKP gen.dyw.pil. Dariusz MALINOWSKI wraz z zaproszonym gościem honorowym gen.dyw.nawig. Zbigniewem GALCEM oraz licznie zgromadzonymi żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej pożegnali płk. Zbigniewa Ruszniaka, który rozstaje się z mundurem i odchodzi na zasłużoną emeryturę.

 

 

 

  Dowódca COP-DKP serdecznie podziękował oficerowi za lata służby w COP-DKP, za ogromny wysiłek jaki włożył w funkcjonowanie jednostki wojskowej podkreślając jego profesjonalizm oraz zasługi „Armia wymaga od nas oddania wszystkiego co w nas najcenniejsze – całego siebie, młodości, dużego wysiłku i zaangażowania oraz ponoszenia trudów. Za to wszystko proszę przyjąć żołnierskie dziękuję (...)”.

  Za wybitny dorobek w służbie wojskowej Szef sztabu Generalnego Wojska Polskiego wyróżnił płk. Zbigniewa Ruszniaka „honorową bronią białą”.

 

 

  Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych fotografii.

 

 

 

 

>>galeria<<tekst: mjr Joanna Motylińska

zdjecia: chor. Piotr Garczyński