BIP
Aktualności
15.04.2019

W dniu 10.04.2019 r. na Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego, w obecności kolegów i koleżanek, przełożonych i podwładnych, odbyła się uroczystość pożegnania mjr. Andrzeja CHOJNOWSKIEGO.

  W dniu 10.04.2019 r. na Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego, w obecności kolegów, przełożonych i podwładnych, odbyła się uroczystość pożegnania mjr. Andrzeja CHOJNOWSKIEGO, który kończył zawodową służbę wojskową i żegnał się z mundurem żołnierza Sił Powietrznych.

  Mjr Andrzej CHOJNOWSKI służbę wojskową rozpoczął w dniu 01.07.2000 r. w 4. Batalionie Radiotechnicznym. Służbę pełnił kolejno w 8. Batalionie Radiotechnicznym, a następnie w Centrum Operacji Powietrznych. Od 2013 r. do końca służby wojskowej związany był z Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwo Komponentu Powietrznego.


 

  W imieniu Dowódcy COP-DKP, odchodzącego do rezerwy żołnierza, pożegnał Szef Sztabu COP-DKP płk dypl. Robert ZALEWSKI. Wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, prezentowana postawa żołnierska przez długie lata służby, nie pozostały niezauważone w czasie przemówienia płk. dypl. Roberta Zalewskiego, który serdecznie za to wszystko raz jeszcze podziękował.


  Odchodzący do rezerwy mjr Andrzej Chojnowski, w czasie pożegnania podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom wojska z którymi na co dzień współpracował, za te wspólne lata służby.

  Uroczystość pożegnania zakończyły wspólne zdjęcie wszystkich zebranych.

 

 

 

>>galeria<<tekst: mjr Joanna Motylińska

zdjęcia:Piotr Sztubecki