BIP
Aktualności
03.04.2019

29.03.2019 r. w Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego, w obecności licznie przybyłych żołnierzy i pracowników RON, w asyście sztandaru wojskowego, odbyła się podniosła uroczystość pożegnania żołnierza.

  29.03.2019 r. w Sali Tradycji Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego, w obecności licznie przybyłych żołnierzy i pracowników RON, w asyście sztandaru wojskowego, odbyła się podniosła uroczystość pożegnania żołnierza kończącego zawodową służbę wojskową.

 

 

  Z dniem 31.03.2019 r. z mundurem pożegnał się st.chor.szt.Edward ŻUK, który przez ponad 27 lat swojej żołnierskiej służby, związany był nie tylko z COP-DKP, ale również innymi jednostkami Sił Powietrznych w których służył na przestrzeni swojej kariery wojskowej.

 

    Po odczytaniu okolicznościowego rozkazu i przedstawieniu sylwetki odchodzącego żołnierza, Dowódca COP-DKP gen.dyw.pil. Dariusz MALINOWSKI podziękował żegnającemu się z mundurem za lata żołnierskiej służby, zaangażowanie i prezentowanie godnej postawy żołnierza Wojska Polskiego.

   Odchodzący na zasłużoną emeryturę st.chor.szt.Żuk, w czasie pożegnania podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom RON z którymi na co dzień współpracował, za wspólne lata służby, życząc wszystkiego najlepszego w dalszej pracy i służbie w COP-DKP.

 

    Uroczystość pożegnania zakończyły wspólne zdjęcia na tle sztandaru COP-DKP.

 

 

>>galeria<< 

tekst: mjr Joanna Motylińska
zdjęcia:Piotr Sztubecki