BIP
Aktualności
08.02.2019

07.02.2019 r. na terenie Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego miała miejsce wyjątkowa uroczystość.

07.02.2019r. na terenie Centrum Operacji Powietrznych-Dowództwa Komponentu Powietrznego miała miejsce wyjątkowa uroczystość.
 
Gen.bryg.pil. Ireneusz STARZYŃSKI decyzją Ministra Obrony Narodowej został wyznaczony na nowe stanowisko służbowe - Zastępca Dowódcy COP-DKP.
Uroczysty apel odbył się w asyście pocztu sztandarowego, podległej kadry oraz pracowników resortu obrony narodowej.
 
Obecny na uroczystości Zastępca Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. Tadeusz MIKUTEL przedstawił przebieg służby wojskowej witanego generała. Następnie głos zabrał dowódca COP-DKP gen.dyw.pil. Dariusz MALINOWSKI, który nie ukrywał zadowolenia, że „…do grona dowódczego dołączył doświadczony i godny zaufania żołnierz, a także wybitny dowódca”.

 

 
Po wystąpieniu dowódcy COP-DKP przemówienie okolicznościowe wygłosił z-ca dowódcy COP-DKP, który podkreślił, że „…jest to zaszczyt móc służyć w strukturach COP-DKP…” oraz zapewnił, że dołoży wszelkich starań aby COP-DKP nadal słynęło z wzorowej codziennej służby i pracy.

 

 
*******************
Gen.bryg.pil Ireneusz Starzyński w 1992 r. ukończył dęblińską „Szkołę Orląt”. Po promocji został skierowany do 40. pułku lotnictwa myśliwsko-bombowego w Świdwinie. W 1996 r. ukończył Wojskowy Kurs Doskonalenia Oficerów dla dowódców i szefów służb pododdziałów lotniczych lotnictwa myśliwsko-bombowego. W latach 2000-2002 był słuchaczem Akademii Obrony Narodowej na Wydziale Lotnictwa i Obrony Powietrznej – studia wyższe na kierunku dowódczo – sztabowym w zakresie dowodzenia wojskami. W latach 2004-2005 oraz 2007-2008 ukończył studia podyplomowe w AON na Wydziale Strategiczno-Obronnym w zakresie operacyjno –strategicznym. W latach 2015-2016 był słuchaczem Akademii Wojennej Sił Powietrznych USA – Air War College, Maxwell Air Force Base USA w ramach podyplomowych studiów polityki obronnej.
Gen.bryg.pil. Ireneusz Starzyński jest pilotem-instruktorem klasy mistrzowskiej, z nalotem ponad 2100 godz. Wyszkolił kilka pokoleń pilotów samolotu Su-22. Brał udział w wielu ćwiczeniach krajowych i zagranicznych.

>>galeria<<tekst: kpt. Joanna Motylińska
zdjęcia:st.chor.sztab. Jacek Dziub