BIP
Aktualności
31.01.2019

30 stycznia 2019 r. na terenie Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego odbył się uroczysty apel kadry i pracowników resortu obrony narodowej podczas którego pożegnano żołnierzy kończących służbę wojskową, powitano nowo przy

 30 stycznia 2019 r. na terenie Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego odbył się uroczysty apel kadry i pracowników resortu obrony narodowej podczas którego pożegnano żołnierzy kończących służbę wojskową, powitano nowo przybyłych żołnierzy oraz wręczone zostały wyróżnienia.

 Dowódca COP-DKP gen. dyw. pil. Dariusz MALINOWSKI wraz z licznie zgromadzonymi żołnierzami i pracownikami resortu obrony narodowej pożegnali kolegów i koleżankę, którzy rozstają się z mundurem z dniem 31 stycznia:


płk Zbigniew SUSKA
płk Arkadiusz POLUSZYŃSKI
ppłk Bogdan TOLKO
ppłk Cezary WOŹNIAK
mjr Joanna KRZĄSTEK-HIBNER
mjr Adam DYTRYCH
mjr Marek PACEK
oraz ubywającego do innej Jednostki Wojskowej:
st.chor.szt. Tomasz SADOWSKI.   Po odczytaniu decyzji Ministra Obrony Narodowej o zwolnieniu z zawodowej służby wojskowej wystąpił Dowódca COP-DKP gen. dyw. pil. Dariusz Malinowski, który podziękował im serdecznie za lata żołnierskiej służby, zaangażowanie i prezentowanie godnej postawy żołnierza Wojska Polskiego.
   „Dzisiejsze pożegnanie, to nie tylko rozstanie z COP-DKP, to dzień pożegnania z mundurem…” tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie okolicznościowe płk Arkadiusz POLUSZYŃSKI, który zabrał głos w imieniu wszystkich żegnających się żołnierzy. Podkreślił również, że ”… lata żołnierskiej służby były nie tylko czasem wykonywania rozkazów i poleceń, ale również realizacją zawodowej pasji i żołnierskiego poświęcenia”. Każdy z odchodzących, bez względu na obszar funkcjonowania, starał się na jak najwyższym poziomie wykonywać swoje zawodowe obowiązki, nie tylko na rzecz COP-DKP ale i innych JW w których na przestrzeni lat służyli. To za ten cały okres wojskowej służby należą się szczególne podziękowania.

 

 


  W tym dniu również zostali powitani nowo przybyli żołnierze, którzy rozpoczęli służbę w COP-DKP:
Absolwenci Lotniczej Akademii Wojskowej o  specjalności Nawigator Naprowadzania:

ppor. Krzysztof ŁUKASIK
ppor. Przemysław MICHTA
ppor. Maciej RĘKAWEK
ppor. Izabela JACH
oraz
ppłk Sławomir KUCHCIŃSKI
mjr Kamil WOJCIECHOWSKI
mjr Krzysztof KUPTEL
kpt. Katarzyna KARPIŃSKA

 

 

Ponadto, był to dzień w którym dowódca COP-DKP wręczył wyróżnienia podległej kadrze:
- tytuł NAWIGATOR ROKU otrzymał:
kpt. nawig. Arkadiusz ZIĘTEK

- tytuł PODOFICER ROKU otrzymał:
st.chor. Robert WASILEWSKI

 


 Uroczysty apel był doskonałą okazją do wręczenia żołnierzom i pracownikom resortu obrony narodowej dodatkowych wyróżnień i aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe.


 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!


>>galeria<<tekst: kpt. Joanna Motylińska
zdjęcia:st.chor.sztab. Jacek Dziub

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kpt.Joanna Motylińska