BIP
Aktualności
16.08.2018

14 sierpnia 2018 roku odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Wojska Polskiego.

14 sierpnia o godz. 10.00 Dowódca Uroczystości, ppłk Mariusz PARADOWSKI złożył Dowódcy COP-DKP, gen. bryg. pil. Dariuszowi MALINOWSKIEMU meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystego apelu z okazji Święta Wojska Polskiego.

 


Żołnierze i Pracownicy Resortu Obrony Narodowej Centrum Operacji Powietrznych – Dowództwa Komponentu Powietrznego oraz  Żołnierze i Pracownicy Resortu ON Szefostwa Służby Hydrometeorologiczej SZ RP, wspólnie obchodzili dziś ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO.

Dowódca Centrum, gen. bryg. pil. Malinowski podkreślał w swoim przemówieniu okolicznościowym powagę Bitwy Warszawskiej. Przypomniał męstwo i bohaterstwo żołnierzy, ich chęć walki o swoją Ojczyznę. Mówił również o żołnierzach służących dzisiaj, o ich znaczeniu dla naszych dowódców i sojuszników. Podziękował za codzienną służbę i życzył satysfakcji z wykonywanych zadań służbowych.

 

 

Uroczystości były doskonałą okazją do wręczenia Żołnierzom i Pracownikom Resortu Obrony Narodowej medali resortowych oraz wyróżnień i aktów mianowania na kolejne stopnie wojskowe.

 

 

Na zakończenie Dowódca COP – DKP podziękował raz jeszcze całej kadrze i życzył wszystkim radosnego świętowania.

 

 

 >>galeria<<

 

 


Tekst i zdjęcia: Sekcja Komunikacji Społecznej COP-DKP