BIP
Aktualności
14.11.2017

Jak co roku 11 listopada obchodzimy święto odzyskania przez Polskę niepodległości.

Data 11 Listopada 1918 r. jest niewątpliwie jedną z najważniejszych dat w naszej historii. Tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska znów pojawiła się na mapie Europy.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości COP-DKP oraz zaproszonych do udziału w nich Szefostwa Służby Hydrometeorologiczej SZ RP oraz  4.  Rejonu Wsparcia Teleinformatycznego SP odbyły się w 8 listopada br.  na terenie 1. Bazy Lotnictwa Transportowego.

„Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzę nam wspólnie satysfakcji z naszej służby, żołnierskiego szczęścia, mądrego korzystania z daru wolności i zjednoczenia w osiąganiu wspólnych celów”. Tak dowódca COP-DKP, gen. bryg. pil. Dariusz Malinowski dziękował w ten uroczysty dzień wszystkim żołnierzom i pracownikom resortu on.

Podczas uroczystości odczytano decyzje ministra obrony narodowej w sprawie nadania odznaczeń resortowych oraz rozkazy w sprawie wyróżnień - dowódcy COP-DKP oraz  szefów jednostek zaproszonych na uroczysty apel.

 Na zakończenie gen. Malinowski przekazał żołnierzom i pracownikom wojska COP-DKP oraz jednostek podległych życzenia wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji w życiu zawodowym i osobistym.

 

GALERIA