BIP
Aktualności
08.06.2017

Zastępca dowódcy Centrum Operacji Powietrznych – dowódcy Komponentu Powietrznego odwiedził młodzież szkolną z XLII LO w Warszawie.

Gen. bryg. pil. Sławomir Żakowski wraz z szefem sekretariatu, kpt. Jackiem Sobiechem oraz panią nawigator – kpt. Pauliną Krawczak spotkał się z warszawską młodzieżą na zaproszenie liceum.

Rozmawiali o spełnianiu marzeń o lataniu, emocjach towarzyszących pierwszemu lotowi, o miłości do lotnictwa. Uczniowie pytali o wymagania, które należy spełnić, aby zrealizować marzenia o pilotażu, jak wygląda proces szkolenia w dęblińskiej „Szkole Orląt”.  Gen. Żakowski usłyszał również pytanie o liczbę kobiet w Siłach Powietrznych oraz ile z nich jest pilotami.

Było to niezwykle poruszające doświadczenie, zarówno dla młodzieży, stojącej przed życiowymi wyborami, jak i dla samych lotników.

Być może dzięki takim rozmowom, w którymś z nich rozbudzi się pasja do lotnictwa i pozyskamy kolejnego asa?

Na ręce zastępcy dowódcy COP-DKP spłynęły słowa szczerego podziękowania za osobiste uczestnictwo generała oraz jego podwładnych, co nadało szkolnemu projektowi szczególną rangę.

My również dziękujemy za tak ciepłe przyjęcie i życzymy wszystkim młodym, poszukującym swojego miejsca w życiu ludziom, samych trafnych wyborów.

 

Galeria

mjr Joanna Krząstek